מתנות ליום האישה

מעוניינים לפנק את הנשים בחברה במתנות ליום האישה ? יום האישה הבינלאומי הוא יום מיוחד במינו עבור האישה ה-8 במרץ היום שמצוין במדינות רבות בעולם ובהן ישראל, מוקדש לבחינת השתלבותן של נשים בחברה, בכלכלה, בפוליטיקה והיום בו ראוי לציין את הישגיהן של הנשים בתחומים אלה.
בדה גיפט מוצרי פרסום תוכלו למצוא מגוון רחב של מתנות ליום האישה, מתנות קטנות וסמליות שעושות טוב על הלב ונשמה :) ניתן למתג את המתנות עם לוגו חברה או לחלופין ליהנות מעיצובים לבביים מרהיבים שאפילו לא דורשים מיתוג מיוחד מעבר לקיים.

מתנות ליום האישה ה-8 במרץ

יום האישה הבינלאומי התחיל עוד בשנת 1857, השנה בה החליטו מאות עובדות במפעלי הטקסטיל בניו יוקר שנמאס להן משעות העבודה הארוכות, והשכר הנמוך שהן מקבלות ביחס לשכר המקובל ע"י גברים. הנשים שהתרעמו על תנאי תעסוקה בלתי ראויים עד כדי רמה בלתי אנושית, החליטו לפתוח בשביתה והפגנות חסרות תקדים לאותה תקופה! הנשים האמיצות שהחלו את המהפך הנשי היה כל כך עז ומפתיע עד שהחליטו למסד את התאריך ה-8 במרץ לציון יום האישה הבינלאומי בכל רחבי העולם. 

איזה מתנות קונים ליום האישה?

חברות רבות שמצטרפות למאבק הנשים ברחבי הארץ כבר יודעים שכוח עבודה נשי בחברה הוא כוח חזק ומוביל, ומהווה עמוד תווך חשוב בהתנהלות תקינה ובריאה בכל ארגון קטן וגדול, וכמו כן גם הידיעה שנשים אוהבות את תשומת הלב האישית והפרגון תורמים למורל ולהתרוממות הנפש. לכן ביום האישה ה-8 במרץ מומלץ להעניק במתנה לנשים בחברה מתנות קטנות ואישיות בעלות ערך רגשי וסמלי, תוך כדי התמקדות ויזואליות של המתנה מאשר בפונקציונליות שלה, לכן פחות מומלץ פחות גאדג'טים ושכלולים ולהתמקד יותר במתנות מתוקות שמעלות חיוך על הפנים באופן מידי,  באם זה שוקולדים ממותגים, כוסות שתייה מקרמיקה, מאגים לשתייה מעוצבים, עציצים לשולחן העבודה.

מתנות ליום האישה לא רק לנשים

אם כבר באפליה עסקנן, אז מה עושים בארגון מעורב בו גם גברים עובדים? בימנו כשרוב הארגונים כבר יודעים ש"בריא" יותר להעסיק את 2 המינים יחדיו, נשאלת השאלה כיצד חוגגים את יום האישה בזמן שהגברים נדחקים הצידה ומקבלים את תחושת הקיפוח... כיצד תיקון עוולה של צד אחד גורם לעוולה בצד השני? לכן מומלץ ביום האישה לפרגן גם לגברים שבחבורה. אין זה אומר שהגברים צריכים לקבל מתנה אחרת או מותאמת לגברים, אלה יכולים לקבל את אותה מתנה כללית ומרגשת, ולהעביר אותה לנשים שלהם ובכך ליצור חיבור משפחתי וקשר בין מקום העבודה לבין המשפחות של העובדים בה.